Zobrazit menu

TAKTICKÉ CVIČENÍ POLICISTŮ ČR

Dne 23. 11. 2023 se žáci 3. a 4. ročníku oboru „Bezpečnostně právní činnost“ zúčastnili taktického výcviku Policie ČR. Výcvik policistů ÚO Most probíhal v budově SŠT a byl zaměřen na eliminaci tzv. ,,aktivního střelce‘‘ ...

(Aktivní střelec je nebezpečný ozbrojený pachatel, jehož cílem je zabít co největší počet osob).

Výcvik probíhal pod vedením instruktorů služební přípravy PČR a žáci SŠT představovali figuranty, kterým byla v předem připraveném scénáři instruktorem přidělena specifická činnost či zranění způsobené útočníkem. Úkolem policistů bylo rychle a správně zakročit proti útočníkovi.  Vzhledem k počtu zúčastněných policistů se modelová situace několikrát opakovala a instruktoři výcviku sledovali, jaký zvolí v takto rizikové situaci taktický postup, který musí vést k zastavení pachatele.

Účast na tomto cvičení měla pro naše žáky oboru Bezpečnostně právní činnost jako pro budoucí příslušníky bezpečnostních sborů a složek neocenitelný význam, kdy mohli sledovat, jakým způsobem zakročují policisté v případě ohrožení života a zdraví osob a jak s policisty v takové situaci spolupracovat.

 

Mgr. Milan David 

 

22.12.2023