Zobrazit menu

Sportovní areál

Sportovní areál Střední školy technické v Mostě je komplexním sportovním zařízením a tvoří ho venkovní (outdoor) a vnitřní (indoor) sportoviště. Venkovním sportovištěm je víceúčelové sportovní zařízení, které disponuje všemi sportovními plochami vhodnými a potřebnými pro konání atletických soutěží a kopanou. Jeho hlavní část tvoří atletická dráha délky 400m s mezinárodními parametry oblouků, sektory pro skok daleký a trojskok, skok o tyči a skok vysoký a vrhačská louka. Západní část podél rovinky atletického oválu je vyhrazena pro diváky. Uvnitř atletického oválu se nachází fotbalové hřiště s umělým povrchem o rozměrech hrací plochy 100x64m. Součástí areálu jsou tenisové kurty, volejbalová a basketbalová hřiště, víceúčelové hřiště s umělými povrchy a dětské hřiště.

Jako zázemí slouží sklad sportovního nářadí a provozní budova se šatnami, sociálním zařízením a prostorem pro občerstvení. Areál slouží jak žákům školy, tak široké veřejnosti, sportovním klubům, firmám a zájmovým organizacím.

Sportovní areál je vybudován v bezprostřední blízkosti celého komplexu školy a tvoří jednu z jejích dominant. Je moderním a prostorným zařízením, které skýtá veškeré možnosti pro sportovní aktivity na profesionální i rekreační úrovni a účelně tak doplňuje stávající sportovní zařízení pro potřeby výuky a sportovní aktivity žáků. Tato investice byla financována z prostředků Ústeckého kraje.

Areál je situován cca 3 km od centra města Mostu se snadnou dostupností prostředky MHD (tramvaj č. 1 a 2, stanice konečná Most-INTERSPAR nebo autobus č. 25 - stanice přímo u školy) a s dobrou dopravní obslužností. V bezprostřední blízkosti jsou parkovací plochy s dostatečnou kapacitou parkovacích míst.

Doplněním venkovních sportovišť jsou sportoviště vnitřní:
  • Velká sportovní hala - je vhodná téměř pro všechny sporty - kopaná, futsal, volejbal, basketbal, florbal, tenis, badminton, plochu haly lze využít i např. pro šachové turnaje, judo, karate, výstavy, apod.
  • Malá sportovní hala - je součástí celého objektu sportovní haly a je vhodná pro volejbal a tenis, tréninkově pro basketbal
  • Tělocvična - vhodná především pro kopanou a volejbal
  • Posilovna
  • Herna stolního tenisu

Nabídku pro komplexní služby dotváří: ubytování, stravování, občerstvení, kinosál, konferenční a zasedací místnosti, parkovací plochy.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme hodně zdaru a zábavy při sportování.

 

Rozcestník

 

Reportáž ze slavnostního otevření areálu:

Odkaz na stránky ALFA TV, kde je video možné přehrát.

 

Plán sportovišť