Exkurze historickou Prahou
Ve čtvrtek 18. června 2026 se studenti prvního ročníku oboru Elektrotechnika zúčastnili vzdělávací exkurze do historického centra Prahy. Tato akce byla součástí propojení několika vyučovacích předmětů, konkrétně dějepisu, občanské nauky a anglického jazyka.
Hlavním záměrem exkurze bylo seznámit žáky s historií hlavního města, významnými architektonickými památkami, stavebními slohy a osobnostmi, které se zapsaly do českých dějin. Trasa vedla od Královské zahrady přes areál Pražského hradu a Malou Stranu, dále po Karlově mostě až na Staroměstské náměstí. V průběhu celé prohlídky studenti plnili připravené úkoly a pracovní aktivity související s jednotlivými předměty, čímž si mohli získané poznatky ověřit a rozšířit přímo v terénu.
Za učitelský sbor: Mgr. Darina Fenclová, Ing. Tereza Mertlová
22.06.2026