Zobrazit menu

Beseda Studium práv na VŠ

Obor Bezpečnostně právní činnost připravuje žáky nejen na práci u bezpečnostních složek, ale také na studium na vysoké škole. Jeden z oborů, o který mají naši žáci po maturitě zájem, je „právo“. Žáci 3. ročníku se v pondělí 19. února 2024 zúčastnili odborné besedy „Studium práv“, kterou vedla naše bývalá žákyně Kateřina Rakašová, jenž nyní úspěšně studuje na právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni ...

Katka žákům představila všechny VŠ, na kterých mohou obor „právo“ studovat. Výhody a nevýhody jednotlivých VŠ. Sdělila žákům, jak se nejlépe připravit na přijímací zkoušky, co obsahují, kdy je vhodná doba se začít připravovat, jak to na fakultě chodí, jaké můžou získat tituly, jak probíhá výuka, jak pestrá je spolková činnost i jaká je spolupráce se zahraničím a mnoho dalšího. Dále měla pro žáky připraveno mnoho studijních materiálů a výukových ukázek.

 

Katku na besedě doprovázel kolega JUDr. Jaromír Říha, který se také s žáky podělil o mnoho svých zkušeností a věnoval žákům zajímavá doporučení.

 

Jsme na Katku velice pyšní, přejeme jí úspěšné studium a děkujeme jí za její ochotu, vstřícnost a čas, který našim žákům věnovala. Pro žáky to bylo nesmírně přínosné a besedu s Katkou si velice chválili.

 

Budeme se těšit na budoucí setkání.

 

JUDr. Jaromír Říha, Ing. Eliška Angelov

 

23.02.2024