Zobrazit menu

BĚH DO POLICEJNÍCH SCHODŮ

Ing. Eliška Angelov, Ing. Vít Pech

V rámci dlouhodobé úspěšné spolupráce jsme se rozhodli s Policií územního odboru Most uspořádat společnou sportovní soutěž pro všechny žáky středních škol studující obor Bezpečnostně právní činnost. Pozvání přijaly Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o. v Mostě, Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Chomutov, p. o., TRIVIS - Střední škola veřejnoprávní Ústí nad Labem, s.r.o., Střední průmyslová škola a Střední odborná škola, Dvůr Králové nad Labem, p. o., Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola 5. května z Prahy a z hlavního města dorazili také žáci z Bezpečnostně právní akademie. Soutěž se v pátek 8. prosince 2023 těšila hojné účasti a dorazilo celkem 13 smíšených družstev. Naši školu reprezentovala celkem 3 družstva a to ve složení: Barbora Schubertová, Filip Říha, Jakub Žalud; Daniela Kameníková, Matěj Charous, Pavel Stejskal; Eliška Dřevikovská, Jakub Kováč, Maxmilián Kasal.

Žáci měli za cíl vyběhnout 14 pater mostecké policejní budovy a zdolat celkem 308 schodů. Tento nelehký úkol museli zvládnout rovnou dvakrát. Nabrat síly mohli při zdravém občerstvení, které pro ně policie připravila. Soutěž byla opravdu fyzicky velmi náročná a záměrem bylo žáky dostatečně motivovat, aby podali co nejlepší výkony, a proto proběhlo hodnocení ve třech kategoriích – dívky, chlapci a družstva. Gratulujeme našim sportovcům, kteří vyhráli 2. a 3. místo v kategorii družstvo. Žáci si ze soutěže odnesli drobné prezenty, diplomy, medaile, poháry i sladkou odměnu.

Nejrychlejší dívky:
1. místo Eliška Nigrinová - SPOŠ Dvůr Králové n/L.
2. místo Anna Šťavíková - VOŠZ a SZŠ Praha
3. místo Barbora Peterová - SPOŠ Dvůr Králové n/L.

Nejrychlejší chlapci:
1. místo Petr Krýsl – TRIVIS – Ústí n/L.
2. místo Michal Nořinský - SŠDVS Most
3. Tobiáš Břeň - BPA Praha

Nejrychlejší družstva:
1. místo SPOŠ Dvůr Králové n/L. (Peterová, Šťastný, Hlaváček)
2. místo SŠT Most (Kameníková, Charous, Stejskal)
3. místo SŠT Most (Schubertová, Říha, Žalud)

Soutěž byla velmi zdařilá a sklidila pozitivní ohlasy. Děkujeme všem školám, které v tento předvánoční čas dorazily a společně s námi si protáhly nohy. Poděkování patří také Policii územního odboru Most za úspěšnou spolupráci, opravdu výbornou práci rozhodčích a personalistce, která se po celou dobu soutěže starala o příjemnou atmosféru. Těšíme se na příští ročník.

Na závěr bych ráda poděkovala všem našim soutěžícím. Předvedli fantastické sportovní výkony. Děvčata se umístila v kategorii dívek na 5., 6. a 7. místě! A chlapci obsadili také přední příčky na 4., 5., 6. a 9. místě! Smekám před jejich fyzickou zdatností a gratuluji jim. Mimořádný výsledek!