Zobrazit menu

VYHODNOCENÍ ODBORNÉ PRAXE OHLEDÁNÍ MÍSTA ČINU A BESEDA S PČR

Ing. Eliška Angelov

Ve čtvrtek 29. září 2022 proběhlo na naší škole vyhodnocení odborné praxe Ohledání místa činu. Vyhodnocení se zúčastnili všichni žáci 4. ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost a zástupci z Policie ČR, územního odboru Most.

Praxe proběhla v červnu loňského školního roku 2021/2022. Žáci byli rozděleni do 6 skupin a každý žák měl svou roli (vedoucí výjezdu, vyšetřovatel, technik, operativec). V týmu žáci řešili zadaný úkol – ohledání místa činu, které pro ně připravili jejich učitele odborných předmětů Ing. Vít Pech a JUDr. Jaromír Říha. Výsledky šetření pak byly odeslány Policii ČR, konkrétně mjr. Mgr. Jaroslavu Hotovému, MBA vrchnímu komisaři, k vyhodnocení.

Mjr. Mgr. Jaroslav Hotový, MBA v celkovém hodnocení uvedl: „Tak jako každý rok, tak i letos, lze pozorovat, že se stále více zkvalitňuje práce studentů při ohledání místa činu jako provádění odborné praxe studentů. Bez ohledu na umístění podali všichni krásné výsledky a jako policista pověřený spoluprací se SŠT Most Velebudice všem za tyto výkony děkuji. “ Mezi jednotlivými skupinami se na prvním místě umístil tým vedený Kateřinou Pexovou.

Po skončení vyhodnocení OMČ a předání odměn, za výborně odvedenou práci, následovala odborná beseda o činnosti Policie ČR. Žákům se nadále věnovali ppor. Filip Snop a ppor. Mgr. Martin Kovács. Představili žákům jednotlivé útvary PČR a přijímací náborové řízení. Dále mluvili o výkonu jejich práce a zároveň poukázali na činnosti, ve který patří ke špičce v celé republice – Pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách. Žáci měli možnost shlédnout video ze služebních zákroků policistů. A zároveň si poslechli i vtipnější historky z pracovního prostředí.

Celá akce včetně odborné praxe byla pro naše žáky velice přínosná, především pro ty, kteří mají zájem nastoupit do služebního poměru k PČR. Policisté je motivovali a zodpověděli jim veškeré otázky. Profesionalita a vystupování policistů bylo na vysoké úrovni a žáci jejich přístup velice ocenili.

Děkujeme představitelům Policie ČR ppor. Filipu Snopovi, ppor. Mgr. Martiu Kovácsovi a mjr. Mgr. Jaroslavu Hotovému, MBA a těšíme se na další úspěšnou spolupráci.

29.09.2022