Zobrazit menu

Techmania Plzeň

Bc. Jana Lavičková

Ve středu 15. 02. 2023 odjeli žáci tříd BP 2A, ELT 2 a AM3 spolu s pedagogickým doprovodem (Mgr. Jiřinou Rychtářovou, Ing. Jiřinou Filipovou a Bc. Janou Lavičkovou) do plzeňského science centra Techmania. Jedná se o experimentální stanici pro zvídavé, kde vzdělávání a získávání nových poznatků probíhá formou hry a zábavy.

Žáci si prohlédli expozice zaměřené na fyziku, astronomii, chemii či biologii. Mohli si vyzkoušet i práci ze světa filmu, poměřit své smysly se zvířaty a pozorovat pokusy v laboratoři. Mezi nejoblíbenější exponáty našich žáků zcela jistě patřil byt nasimulovaný ve vysokém převýšení, lidské jo-jo, integrovaný záchranný systém a simulace masáže srdce nebo zanechání otisku na stěně. Na své si ale přišli i ve vodním světě, kde stavěli přehrady anebo v hlubinné expozici, kde mohli využít bagr.

Po celou dobu exkurze panovala dobrá nálada. Bylo vidět, že žáci se výtečně bavili a zažili zase něco jiného a nového. Už nyní se těšíme, až vyjedeme s další skupinou, která bude prozkoumávat toto vědecké centrum znovu.

16.02.2023