Zobrazit menu

Odborná přednáška Věznice Bělušice

Ing. Eliška Angelov, Mgr. Lenka Malá, Ing. Pavel Javorek

V souvislosti s náborem nových příslušníků a příslušnic do bezpečnostního sboru Vězeňské služby České republiky byla vytvořena velmi dobrá spolupráce mezi SŠT Most a Věznicí Bělušice. Žáci druhého ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost se v pondělí 16. ledna 2023 zúčastnili odborné přednášky, kterou si pro ně zaměstnanci Věznice připravili.

 

Přednáška byla zaměřena na odborné vzdělání v oblasti vězeňství. Žáci se dozvěděli základy legislativy, kterou se Vězeňská služba řídí. Dále typy věznic, počty odsouzených, druhy a stupně, do kterých jsou odsouzení zařazováni, programy zacházení, atd.

 

Obor Bezpečnostně právní činnost mimo další uplatnění připravuje žáky na výkon povolání také u Vězeňské služby. Z tohoto důvodu byly pro žáky i velikým přínosem náborové informace, které jim zaměstnanci Věznice poskytli. Seznámili je s podmínkami pro přijetí, s výhodami, které práce u Vězeňské služby nabízí, s náborovým příspěvek ve výši 75-150 tisíc, s kariérním postupem, s možností dalšího vzdělávání, s ubytováním v ubytovnách pro zaměstnance, s 6 týdny dovolené atd.

 

Žáky čekalo také velmi příjemné překvapení. Odborné přednášky se zúčastnil jeden z odsouzených, který jim vyprávěl o povinnostech vězňů a časovém rozvrhu dne. Žáci si společnou diskuzi s odsouzeným velice chválili.

 

Způsob spolupráce, kvalita a kvantita byla vysoce kladně hodnocena z obou stran. Jak ředitel Věznice plk. Mgr. Kroupa, tak i ředitel SŠT PaedDr. Vokáč vnímali spolupráci jako velmi úspěšnou. Také žáci vždy projevují o besedy s Věznicí Bělušice veliký zájem. Jsme rádi, že můžeme žákům poskytnou tyto jedinečné příležitosti a spolupráce s Věznicí nás velice těší.

 

Děkujeme Ing. Danuši Vránové a všem jejím zúčastněným kolegům za jejich vstřícnost, čas, profesionální vystupování a ochotu se našim žákům věnovat.

17.01.2023