Zobrazit menu

iQlandia Liberec

Ing. Jiřina Filipová, Bc. Jana Lavičková a Mgr. Jiřina Rychtářová.

Ve středu 16.11.2022 se žáci ze tříd ELT3 a BP4B + několik vybraných žáků ze tříd JT3 a EMS3 účastnili exkurze do libereckého vědecko-zábavního centra iQlandie.

Ačkoli nám cesta tam i zpět trvala více jak 5 hodin, tak na optimismu a dobré náladě žáků to znát nebylo.

Jakmile jsme prošli vstupem, tak se nás ujal pracovník iQlandie a sdělil nám základní pravidla chování v parku. Poté žáci dostali rozchod a mohli si veškeré expozice projít a zkusit sami. My, jako pedagogický dozor, jsme se do prozkoumávání expozic pustily také. Žáky jsme potkávali napříč parkem. Nejvíce oblíbené zastávky byly ve Vodním parku, kde byla vodní stěna a fontána tryskající do výšky 830 cm a v Geo, kde si naši žáci vyzkoušeli gyroskop pro výcvik astronautů. Naučná pro ně byla expozice MatikUm, kde se seznámili s matematikou všedního života, v přírodě, v IT, sportu a v neposlední řadě tam na ně čekalo vysvětlení a praktické použití „neoblíbené“ Pythagorovy věty. :)

Ohlasy žáků byly kladné. Co mohli, to vyzkoušeli. Každý z nich stihl projít víceméně všechny expozice. Někteří se po úvodním prozkoumání všech míst vraceli tam, kde je to zaujalo nejvíc.

Věříme, že se sem v budoucnu podíváme i s dalšími našimi žáky a zažijeme vědu i trochu jinak, než jen ve školních lavicích. Za pedagogický doprovod, Ing. Jiřina Filipová, Bc. Jana Lavičková a Mgr. Jiřina Rychtářová.

20.11.2022