Zobrazit menu

Beseda Armády ČR a Univerzity obrany

Ing. Eliška Angelov

V pátek 7. října 2022 se žáci čtvrtých ročníků oboru Bezpečnostně právní činnost zúčastnili besedy Armády ČR a Univerzity obrany.

Představit žákům práci v armádě přijel profesní poradce nrtm. Jan Tóth. Představil pracovní možnosti v armádě a poukázal na výhody i nevýhody kariéry v armádě. Žáci shlédli několik zajímavých a motivačních videí. Mezi kritéria pro přijetí k armádě patří: bezúhonnost, beztrestnost, výborný zdravotní stav, plnoletost, fyzická zdatnost a svéprávnost.

V druhé části besedy žáky seznamoval se studiem na Univerzitě obrany, s podmínkami pro přijetí a s platovým ohodnocením studenta vojáka. Univerzita obrany je jediná vojenská vysoká škola v České republice. Škola nabízí nejen velmi zajímavé vzdělání, několik fakult, ale také mnoho rekreačních možností – bazén, saunu, posilovnu, solárium a různé druhy sportovišť.

Novinkou bylo představení stipendijních programů, které ministerstvo obrany nabízí. Konkrétní výše stipendia je stanovena podle studijních výsledků žáka. Čím lepší studijní výsledky, tím vyšší částka!

Ráda bych nrtm. Janu Tóthovi poděkovala. Beseda byla pro žáky velmi přínosná. Upoutala jejich pozornost a dozvěděli další varianty svých možností po ukončení střední školy. Již několik žáků naší školy úspěšně vstoupilo do armády, třeba se mezi současnými žáky najdou další ????

12.10.2022