Zobrazit menu

Turnaj bezpečáků v kickboxingu

Ing. Petr Václavík

Ve středu 14. listopadu 2018 proběhl na naší škole v učebně sebeobrany turnaj bezpečáků v kickboxingu.

Turnaje se zúčastnilo 21 studentů oboru bezpečnostně právní činnost, studenti byli převážně z naší školy a dva účastníci ze školy ESOZ Chomutov. Během turnaje mezi sebou svedli 19 vyřazovacích zápasů v disciplíně Lightcontakt v různých váhových kategorií.

Všem účastníkům patří obdiv a respekt za odvahu a nasazení, se kterým se turnaje zúčastnili. Nejeden z nich stál v pomyslném ringu poprvé a ne vždy byl los milosrdný, často se stalo, že se úplný začátečník střetl se zkušenějším protivníkem.

Učitelé odborného předmětu sebeobrana se během turnaje aktivně zapojili. Petr Václavík vykonával činnost hlavního ringového rozhodčího a Milan Mierný byl bodový rozhodčí. Bohumil Moravec se ujal role koordinátora, který řídil práci týmu zapisovatelek, časomíry a pořadatelů.

Nemalou zásluhu na kvalitním průběhu turnaje měl i tým pořadatelů, který se skládal z pěti dívek a jednoho chlapce. Všichni patří ke studentům naší školy a bez jejich obětavé práce by se turnaj jen stěží uspořádal.

Jako Garant turnaje bych rád tímto poděkoval všem zúčastněným a sponzorům (Pavel Oplt Stavební činnost a Kung.Fu Centrum Most).

14.11.2018