Zobrazit menu

Koronavirus

PaedDr. Karel Vokáč

Nejnovější vývoj situace - Uzavření školy:

Vážení rodiče,

z rozhodnutí bezpečnostní rady státu, se zakazuje osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a universitách a to na dobu neurčitou a platí od 11.3.2020.

Pokud nastane situace, že epidemie je na ústupu, opatření se zruší.

Sledujte stránky naší školy, MŠMT a MZ ČR.

Volno se netýká pedagogických a nepedagogických pracovníků, ale pouze žáků.

10.3.2020

Aktualita:

Vážení rodiče, pokud jste strávili dovolenou se svými dětmi ( našimi žáky ) v severní Itálii, doporučuji vám, abyste je neposílali následující dva týdny do školy. O této skutečnosti informujte vedení školy.

Neúčast ve škole bude samozřejmě omluvena.

Původní zpráva:

Vážení rodiče, studenti,

pokud jste se právě vrátili z dovolené z italských regionů Benátky, Lombardie, Emilia – Romagna a Piedmont, případně dalších oblastí, které jsou či přibudou mezi rizikové, oznamte tuto skutečnost co nejdříve vedení školy a sledujte aktuální informace na stránkách školy, Ministerstva zdravotnictví ČR, Ministerstva školství ČR a Krajské hygienické stanice Ústí nad Labem a řiďte se prosím jejich pokyny:

Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z oblasti nákazy novým koronavirem (centrální Čína, provincie Hubei, Wuhan a další dle aktuální epidemiologické situace), či jste přestupovali na velkých asijských mezinárodních letištích a nemáte žádné příznaky onemocnění

Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy zůstaňte pokud možno doma, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi.

Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.

Kontaktujte telefonicky pracoviště protiepidemického odboru místně příslušné krajské hygienické stanice, které rozhodne o náležitých protiepidemických opatřeních včetně případné karantény.

Váš všeobecný praktický lékař Vám vystaví případné potvrzení o nařízení karantény.

Pokud se objeví příznaky jako subfebrilní-febrilní teploty, kašel, dušnost, kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.

Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.

Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z oblasti nákazy novým koronavirem (centrální Čína, provincie Hubei, Wuhan a další dle aktuální epidemiologické situace) či jste přestupovali na velkých asijských mezinárodních letištích a máte horečku, kašel nebo dušnost:

Pokud jste doma, nikam nechoďte – vyhněte se kontaktu s ostatními lidmi.

Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.

Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!

Kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.

Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.

 

Děkuji za spolupráci.

PaedDr. Karel Vokáč, ředitel školy

03.03.2020