Zobrazit menu

Návštěva hejtmana Úst.kr. O.Bubeníčka a senátora J.Doubravy při soutěži dobr. hasičů kraje

Ing. Čestmír Pastyřík, statutární zástupce ředitele školy

Dne 10.9.2016 proběhl v areálu sportoviště naší školy další ročník finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup, kterého se zúčastnila družstva dobrovolných hasičů z celého Ústeckého kraje. Vyhlašování výsledků jednotlivých družstev se zúčastnili také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a senátor Parlamentu ČR Jaroslav Doubrava.

Při této příležitosti předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dary dobrovolným hasičům v hodnotě téměř 5 milionů korun. Další milion korun obdrželi hasiči od ČEZ Distribuce.

Celkem 33 měst a obcí obdrželo dary v podobě stříkaček, hadic a zásahových obleků v hodnotě 4.714.425,- Kč. „Nesmírně si vážím velmi důležité a zodpovědné práce hasičů. Podílí se na záchraně jak našich životů, tak domovů a proto je nutné naše sbory vybavovat co nejlepší technikou. A proto se bude Ústecký kraj snažit profesionální a dobrovolné hasiče podporovat i do budoucna,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček při slavnostním předávání.

Letos poprvé také hasiči obdrželi šek v hodnotě milion korun z rukou místopředsedy představenstva společnosti ČEZ Distribuce Vladimíra Budínského. „Vážíme si práce nejen profesionálních hasičů, ale také Sborů dobrovolných hasičů, jejichž jednotky zřizují zpravidla obce či menší města. Především v době větrných kalamit, či mimořádných událostí, jakými jsou například povodně, dochází k úzké spolupráci našich techniků i montérů a jednotlivých sborů. Sami si navíc uvědomujeme, že je potřeba vychovat novou generaci jak energetiků, tak také mladých hasičů, právě kterým je určena naše pomoc,“ říká místopředseda představenstva ČEZ Distribuce Vladimír Budinský.

V rámci této návštěvy se hejtman Oldřich Bubeníček a senátor Jaroslav Doubrava také zajímali o počty žáků naší školy po 1.9.2016 a oba přivítali skutečnost, že se postupně zvyšuje zájem rodičů a dětí o studium technických oborů, kdy absolventů těchto oborů je na trhu práce velký nedostatek a firmy se předhánějí v náborových akcí a v benefitech poskytovaných novým zaměstnancům. Podobně i ocenili rozvoj oboru Bezpečnostně právní činnost a dalších studijních oborů naší školy.

Velmi si vážíme podpory vedení Ústeckého kraje a hejtmana Oldřicha Bubeníčka, kterou rozvoji naší školy kraj poskytuje a bez níž by mj. nebyla možná již dokončená akce k zateplení školy a připravovaná akce k výstavbě nových dílen pro praktické vyučování technických oborů, která bude zahájena v roce 2017.

10.09.2016