Zobrazit menu

Beseda Armády ČR a Univerzity obrany

Ing. Eliška Angelov, Ing. Markéta Vintrová

Ve středu 13. října 2021 se žáci čtvrtých ročníků oboru Bezpečnostně právní činnost zúčastnili besedy Armády ČR a Univerzity obrany. Beseda byla rozdělena na dvě části.

V první části jim nrtm. Jan Toth a nrtm. Michal Klíma představili práci v armádě. Poukazovali na výhody i nevýhody kariéry v armádě, odpovídali na dotazy žáků a vyprávěli jim také zážitky z akcí, které v armádě prožili. Žáci shlédli několik zajímavých a motivačních videí. Mezi kritéria pro přijetí k armádě patří: bezúhonnost, beztrestnost, výborný zdravotní stav, plnoletost, fyzická zdatnost a svéprávnost.

V druhé části jim představili Univerzitu obrany a její jednotlivé fakulty. Univerzita obrany je jediná vojenská vysoká škola v České republice. Škola nabízí nejen velmi zajímavé vzdělání, ale také mnoho rekreačních možností – bazén, saunu, posilovnu, solárium a různé druhy sportovišť.

Žáci od zástupců rekrutačního pracoviště armády Ústí nad Labem obdrželi mnoho letáčků. Zajímavostí i radostí byla pro žáky ukázka zbraní a výstroje, které si poté žáci mohli vyzkoušet.

Oběma nadrotmistrům velice děkujeme. Beseda byla pro žáky velmi přínosná. Upoutala jejich pozornost a dozvěděli další varianty svých možností po ukončení střední školy. Rozhodně teď mají o čem přemýšlet…

01.11.2021